MyDomoticz. Serwis umożliwiający zdalny dostęp do lokalnego Domoticza.

O możliwościach zdalnego dostępu do Domoticza pisałem już w poście Dostęp do Raspberry Pi z zewnatrz – Hamachi. System sprawdza się w miarę poprawnie. Czasami są dłuższe lub krótsze przerwy w działaniu serwisu ale ostatecznie, jak na usługę darmową, nie jest źle. Trochę kłopotliwa jest konfiguracja połączenia mobilnego, z uwagi na instalacje kluczy VPN.

Od jakiegoś czasu śledzę rozwój projektu MyDomoticz. Jest to serwis, który umożliwia użytkownikom dostęp do lokalnego Domoticza z sieci zewnętrznej. Całość komunikacji odbywa się bezpiecznym protokołem, bez konieczności instalacji certyfikatów. W ostatnich wersjach beta serwis zaczął działać bardzo sprawnie.

Aby uruchomić usługę musimy w swojej instalacji Domoticza w Ustawieniach włączyć udostępnianie danych do serwisu.

Screenshot_20170310_110919

Rejestrujemy się wykorzystując link powyżej i wpisujemy klucz API oraz hasło. Następnie przechodzimy do serwisu ( zawsze warto wcześniej zrobić restart ).

Screenshot_20170310_083359.png

Logujemy się adresem emali podanym podczas rejestracji oraz wpisujemy hasło. Dla przesadnie dbających o bezpieczeństwo jest możliwość  użycia dwustopniowego uwierzytelnienia.

Screenshot_20170310_081108.png

Zielony ludzik świadczy o nawiązaniu połączenia, w przypadku jego braku będzie czerwony. Przechodzimy wtedy do ustawień i uzupełniamy niezbędne dane.

Screenshot_20170310_081128.png

Klikamy na zielonego ludzika i voilà. Pierwsza zakładka „Proxy” umożliwia zarządzanie serwisem MyDomoticz.

Screenshot_20170310_082506

Usługa nie wymaga otwierania portów na routerze, jednak konieczne jest chyba zewnętrzne IP. Serwis jest ciągle w wersji beta, intensywnie się rozwija, więc czasami ma problemy wieku dziecięcego. Warto jednak, moim zdaniem, dać mu szansę i wypróbować.

5 komentarzy do “MyDomoticz. Serwis umożliwiający zdalny dostęp do lokalnego Domoticza.

 1. U mnie działa ,chcę sterować pompami w kotłowni,ale mam problem w zdalnym sterowaniu z telefonu
  poza siecią lokalną .
  Polecam program ,wszystko wymaga sporo czasu ale za to niewiele pieniędzy ,a możliwości są nieograniczone, do tego rozwój osobisty nieoceniony

  Polubienie

 2. Katastrofa raz działa 10razy nie działa same wejście na stronę my domoticz.com to droga przez mękę działa nie działa. Ogólnie wszyscy piszą że raspberry pi to maszyna super sam posiadam 2 sztuki postawiony domoticz oraz smarticz dlaczego i tu szacunek dla wszystkich osób które ,,stworzyły” te systemy ale dlaczego nie ma prostego wejścia na raspbery po przekierowaniu oczywiście są programy na androida ale i tak większość 99%działa wewnątrz sieci . Wiem wiem nie potrafisz nie narzekaj ale nie do końca platforma Supla prosta aplikacja dostęp z zewnątrz bezproblemowy. Prośba panowie jesteście jak alfa i omega dajcie czadu i zróbcie tak by było dobrze .Pozdrawiam szacun dla programistów

  Polubienie

 3. Wczoraj nowa konfiguracja myślę może coś z tego będzie i było przez xxx godz teraz już nie działa dziwne API NIE MOJE nie mogę się zalogować śmiech i te porady ,uruchomić kopię w Domoticzu …….Porażka!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s