Xiaomi Smart Plug i Xiaomi RGB Gateway czyli inteligentne gniazdko i lampka led w Domoticzu.

W poście Xiaomi Smart Home Starter Kit w Raspberry Pi i Domoticzu. opisałem jak zintegrować czujniki Xiaomi z Domoticzem. Świadomie nie wspomniałem w nim o obsłudze gniazdka i urządzenia centralnego ponieważ w poprzednich wersjach beta występowały liczne błędy  w obsłudze tych urządzeń. System widział je i dodawał bez problemów, jednak próba włączenia przełącznika, generował błąd i urządzenie się nie uruchamiało. W najnowszej wersji 3.6903 wszystko działa już prawidłowo.

Urządzenia parujemy zgodnie z opisem z posta Xiaomi Smart Home Starter Kit w Raspberry Pi i Domoticzu. W zakładce Urządzenia powinniśmy zobaczyć:

Screenshot_20170310_091822

Na górze mamy nasze gniazdko, poniżej  router RGB Getaway. Dodajemy je do panelu i możemy już sprawdzić czy uda nam się je włączyć. Na ta chwilę gniazdko nie obsługuje monitorowania zużycia energii ( ta funkcjonalność jest tylko z poziomu aplikacji MiHome ). Oczywiście możemy użyć standardowych planów i warunków do automatyzacji zadań. Router RGB Getaway służyć nam może jako lampka led z obsługą ściemniacza i zmiany kolorów. Nie obsługuje radia i alarmu, co można uruchomić z poziomu dedykowanej aplikacji.

Xiaomi Smart Plug dział bardzo stabilnie. Gniazdko można zamówić np. www.banggood.com. Cena jest akceptowalna. Szkoda, że nie ma możliwości podglądu zużycia prądu w Domoticzu ale to, przy tej cenie, byłby chyba zbytek łaski. Poniżej żywy organizm.

Screenshot_20170310_082506

2 komentarze do “Xiaomi Smart Plug i Xiaomi RGB Gateway czyli inteligentne gniazdko i lampka led w Domoticzu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s