Czujniki pogodowe Inode w Domoticzu

Dzięki uprzejmości INode.pl miałem okazję testować czujniki pogodowe. Do wypróbowania otrzymałem:

  1. iNode Care Sensor #1 ( bezprzewodowy czujnik ruchu i temperatury ),
  2. iNode Care Sensor #2 ( bardzo precyzyjny bezprzewodowy czujnik ruchu i temperatury ),
  3. iNode Care Sensor PHT ( bezprzewodowy, precyzyjny czujnik ciśnienia, temperatury oraz wilgotności ).

Pierwsze dwa czujniki wykorzystałem do monitorowania temperatury wewnątrz domu ( salon oraz górna łazienka ), natomiast trzeci jako stacje pogodową na zewnątrz budynku. Do komunikacji wykorzystałem INode Lan z projektu Monitoring zużycia prądu elektrycznego w Domoticzu – INode Energy Meter. Na tą chwilę mam więc w systemie 4 czujniki iNode. Zasięg czujników jest wystarczający aby bezproblemowo komunikować się w dwukondygnacyjnym drewnianym budynku. Zamknięte drzwi oraz dwuszybowe, plastikowe okna nie stanowią problemu z zasięgiem. Nie wiem jak wyglądałby sytuacja  w domu w konstrukcji betonowej. W moim przypadku wszystko działa bezproblemowo.

Cały proces instalacji czujników jest analogiczny do sposobu podłączenia Inode Energy Meter opisanego w poście Monitoring zużycia prądu elektrycznego w Domoticzu – INode Energy Meter. Rożnica jest tylko w edycji pliku domoticz.csv.

zrzut-ekranu87

Dodajemy kolejne czajniki podając ich adres MAC, nazwę, typ oraz numer idx. Dla urządzeń do monitoringu temperatury nadajemy typ „T” a dla mierzącego temperaturę, wilgotność i ciśnienie typ „PHT”. W plikach pswd.csv, range.csv, alert.csv dodajemy analogiczne wpisy jak dla czujnika Emeter. W naturze wygląda to tak:

zrzut-ekranu88

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s